Za co kochamy czerwoną biżuterię?

2017-02-13
Za co kochamy czerwoną biżuterię?

Czerwień uważana jest za najważniejszą barwę. Jeszcze do niedawna uznawana była za "kolor kolorów". W Polsce jest przede wszystkim symbolem gorącego uczucia. Kobiety otrzymują czerwone róże, na ważną randkę wybierają czerwone sukienki oraz szminki. Z okazji Walentynek pojawiają się w sklepach czerwone serca, a najszybsze z samochodów są właśnie czerwone :) Czym natomiast jest kolor czerwony w biżuterii?

Dowód miłości

Czerwony jest jednym z najrzadziej występującym kolorem w świecie kamieni naturalnych. W tej brawie występują rubin, granat, koral czy andezyn. Symbolizują one odwagę, pewność siebie, aktywność i miłość. Rubin stał się ulubieńcem zakochanych już wieki temu. Jest drugim, zaraz po diamentach, ulubionym kamieniem zdobiącym pierścionki zaręczynowe oraz obrączki.

Czerwone kamienie w biżuterii są również talizmanem przynoszącym szczęście. Ich zadaniem jest chronić swojego właściciela w sposób szczególny. Aby wzmocnić właściwości czerwonego kamienia, często oprawia się je w metale szlachetne w taki sposób, aby dotykał skóry. Wierzy się również, że czerwonych kamieni nie należy pożyczać innym, ponieważ jest to równoznaczne ze "zrzeczeniem się przyjaciela".

Czerwony sznureczek na szczęście

W pewnym momencie na nadgarstkach gwiazd zaczęły pojawiać się delikatne, czerwone niteczki. Wśród znanych osób, u których można było zauważyć taką ozdobę znaleźli się m.in. Madonna, Naomi Campbell, Demi Moore, Victoria i David Beckham czy Britney Spears. Hollywoodzka moda na czerwone bransoletki wywodzi się z kabały.

Czerwona nić Racheli to wełniany sznureczek, który owija się kilkukrotnie wokół grobu wielkiej pramatki Racheli w Betlejem, po czym tnie się ją na kawałki i wiąże wokół lewego nadgarstka. Jak tłumaczą znawcy kabbalah, czerwona nitka ma umożliwić połączenie z ochronnymi energiami i rozwój naszego wewnętrznego potencjału. Chroni przed wpływem tzw. "złego oka", czyli przed negatywną siłą.

Ochronne właściwości czerwonego amuletu znane są jednak od dawna, nie tylko w Hollywood. Młode matki przywiązują do wózków czerwone kokardki, które mają chronić dzieci przed złymi urokami. O czerwonej nitce pisał również Sienkiewicz: "Diabeł tu nie pomoże, nie tylko czerwona nitka!", a już w średniowieczu dzieciom przewiązywano przez nadgarstki czerwoną nić, która chroniła przed złem.

Wiara w ochronne właściwości czerwonego koloru zależy od nas samych. Niemniej jednak posiadając swój własny amulet, który doda nam siły i pewności siebie możemy poczuć się dużo lepiej w trudnych dla nas sytuacjach. Obecnie coraz częściej do bransoletki czy naszyjnika z czerwoną nitką dodaje się symbol szczęścia, miłości czy przyjaźni. Biżuteria ma więc nie tylko chronić właścicielkę przed złą energią, ale również przypominać o ważnych elementach w jej życiu.

Czerwona biżuteria jest też po prostu bardzo widocznym dodatkiem. Kolor czerwony zwraca na siebie uwagę, przyciąga wzrok. Biżuteria z czerwonym kamieniem jest też świetnym dodatkiem do każdej stylizacji. Czerwony sznureczek ze srebrną lub złotą zawieszką jest również obecnie bardzo modny. A moda, jak dobrze wiemy, często powraca. Warto więc mieć w swojej szkatułce czerwoną biżuterię, która zostanie z nami na długo.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2017

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 155 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-11
Szybka i sprawna transakcja. Obsługa klienta najlepsza! Polecam z całego serca.
2022-08-23
Bardzo miła i sprawna obsługa
pixel