Prezent doskonały - biżuteria ze znakiem nieskończoności

2019-03-11
Prezent doskonały - biżuteria ze znakiem nieskończoności

Biżuteria ze znakiem nieskończoności od wielu sezonów jest niekwestionowanym hitem. Jest bardzo uniwersalna. Doskonale sprawdza się jako prezent dla bliskiej osoby, ale też jako niezobowiązujący podarunek choćby dla koleżanki z pracy. Czy jednak wiecie, że jest to też biżuteria z przesłaniem?


CZY KOŁO MA POCZĄTEK

Pytanie o nieskończoność ludzie zadawali sobie już od dawna. Symbol nieskończoności, bez względu na to w jakiej formie, był czymś, co fascynowało i skłaniało do różnych przemyśleń. Starożytni przedstawiali to w postaci węża zjadającego własny ogon i odradzającego się za każdym razem. Miało to symbolizować nieustanne powroty i oznaczać, że koło nie ma wyraźnego początku czy końca: tam, gdzie jedno się kończy, drugie się zaczyna. Odwrócona ósemka, czyli znak nieskończoności, który jest nam teraz dobrze znany, po raz pierwszy został użyty w XVII wieku przez matematyka Johna Wallisa. Pewnie wielu z nas jako dzieci zastanawiało się, czy istnieje liczba, która będzie największa ze wszystkich. Podawaliśmy jakiś numer i za każdym razem okazywało się, że można podać wartość jeszcze większą. To właśnie zastępuje symbol nieskończoności – jest informacją o tym, że nie tylko same liczby, ale cały świat biegnie w koło.

NIESKOŃCZONOŚĆ W BIŻUTERII

Znak nieskończoności jest bardzo popularnym symbolem używanym na co dzień w różnych sytuacjach. Często widujemy go w formie tatuażu, na okładkach książek, ale jeszcze częściej jako element biżuterii. Kolczyki, naszyjniki, bransoletki – wybór jest naprawdę szeroki. Odwrócona ósemka jako dodatek do stylizacji jest symbolem ponadczasowym, ale szczególnie modnym w ostatnim czasie. Takiej biżuterii nie brakuje u światowych gwiazd (np. Rihanny), ale równie często znak nieskończoności noszą polscy celebryci: Edyta Herbuś, Joanna Krupa czy Julia Kamińska. Odwrócona ósemka niejednokrotnie była także używana jako symbol wielu akcji i kampanii społecznych.    
NIESKOŃCZONY PREZENT

Biżuteria ze znakiem nieskończoności jest także świetnym pomysłem na prezent. Ten element jest klasyczny i prosty, dlatego ryzyko, że nie spodoba się obdarowanej osobie, jest naprawdę niewielkie. Warto wykorzystać okazję, jaką jest zbliżający się Dzień Kobiet i przekonać się, że najbliższe nam osoby ucieszą się nie tylko z pięknej biżuterii, ale także z tego, co taki prezent ze sobą niesie.

Znak nieskończoności symbolizuje bowiem piękne uczucia: nieskończoną miłość czy przyjaźń. Może oznaczać także nieskończoną walkę o marzenia czy radzenie sobie z jakimś problemem. Jeżeli obdarujesz bliską Ci kobietę naszyjnikiem, bransoletką czy kolczykami z symbolem nieskończoności, to możesz być pewien, że dasz jej coś znacznie więcej. Taką biżuterię nosimy na co dzień, mając ją cały czas przy sobie. Dlatego każde spojrzenie na odwróconą ósemkę będzie przypominać osobę, od której się taki prezent dostało i to, co miał on oznaczać.

    

Pozostaje jeszcze pytanie: co konkretnie wybrać? Biżuteria ze znakiem nieskończoności jest zazwyczaj delikatna i pasująca do wszystkiego. Dlatego bez względu na to, czy zdecydujesz się na naszyjnik, bransoletkę czy kolczyki, kobieta, której to podarujesz, niemal na pewno ucieszy się z prezentu. Jednak bardzo ważną kwestią jest wykonanie takiej biżuterii. Obecnie nie brakuje sklepów, w których kupimy ją za bardzo niską kwotę, ale jak długo będzie ona wyglądała tak, jak na początku i ile będzie w stanie przetrwać? Biżuteria z symbolem nieskończoności powinna być wieczna i zawsze tak samo piękna, dlatego zamiast sztucznych dodatków, warto wybrać te ze srebra czy złota. Taki zakup szybko się zwróci, bo przecież uśmiech na twarzy obdarowanej kobiety jest wart wszystkie pieniądze świata.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2019

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 155 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-01-04
Zamówienie przebiegło sprawnie. Biżuteria warta zakupu. Piękna.
2021-05-03
Super
pixel