Jak wyczyścić srebrną biżuterię?

2016-08-17
Jak wyczyścić srebrną biżuterię?
Może się zdarzyć, że Twoja srebrna biżuteria straci swój piękny wygląd i blask. Srebro to kruszec, który ulega procesom utleniania. Warto odpowiednio przechowywać swoją biżuterię co zdecydowanie opóźnia ten proces. Niemniej jednak może się zdarzyć, że nie uda nam się zapobiec temu, że nasz ulubiony naszyjnik czy pierścionek zacznie ciemnieć i pojawi się na nim nieestetyczny nalot. Na szczęście bardzo łatwo możemy sobie z tym poradzić.

Poniżej przedstawiamy krok po kroku, jaki efekt można uzyskać czyszcząc biżuterię specjalnym płynem.

Jak wyczyscić srebrny naszyjnik poradnik krok po kroku

Na zdjęciu możecie zobaczyć jak nasz naszyjnik wyglądał przed czyszczeniem. Nie był wyciągany z szuflady dość długo, stał się więc doskonałą bazą do przeprowadzenia testu naszego środka czyszczącego do srebra oraz złota. Standardowe opakowanie zawiera 70 ml płynu , co powinno wystarczyć na bardzo długo.


W pierwszej kolejności przygotowujemy roztwór w proporcji 1:5. Oznacza to, że do jednej miarki płynu czyszczącego należy dodać 5 miarek wody. My jako miarki użyłyśmy po prostu nakrętki, sprawdziła się w tej roli doskonale. Taką 'kąpiel' dla naszego naszyjnika przygotowałyśmy w ceramicznej miseczce. Należy pamiętać, aby nie używać w tym celu miski metalowej. Zarówno naczynie, jak i nasza biżuteria może ulec nieodwracalnym przebarwieniom.

Płyn do czyszczenia srebra i złota
W przygotowanym roztworze zanurzamy nasz naszyjnik. Pamiętajcie, aby nie czyścić w ten sposób biżuterii, której elementem jest miękki kamień organiczny. Naturalne korale, bursztyn, perły, malachit czy lapis lazuli mogą się zniszczyć. Taką biżuterię bezpieczniej będzie wyczyścić przy pomocy szmatki lub patyczka z watą nasączoną w roztworze. Naszyjnik zanurzyłyśmy na 5 minut, jednak już po 3 minutach zauważyłyśmy bardzo dużą zmianę. Po wyciągnięciu naszyjnika z miseczki przystąpiłyśmy do delikatnego polerowania, ponieważ resztki nalotu nadal pozostawały na srebrze. Polecamy użycie miękkiej szmatki z mikrofibry, bardzo szybko upora się ze wszystkimi zanieczyszczeniami. Cały proces czyszczenia naszego naszyjnika trwał mniej niż 10 minut, efekt natomiast jest naprawdę świetny.

Poradnik jak czyścić srebro filigree.pl

Poradnik jak wyczyścić srebrny naszyjnik efekt przed i po filigree.plPokaż więcej wpisów z Sierpień 2016

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 155 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-28
Piekny naszyjnik . Polecam
2021-12-26
Super obsługa.
pixel