Jak łączyć ze sobą bransoletki?

2016-11-03
Jak łączyć ze sobą bransoletki?
Na co przede wszystkim powinnyśmy zwracać uwagę łącząc ze sobą bransoletki? Przede wszystkim na ich kolorystykę. Niezależnie od materiałów, faktury i wzoru danej bransoletki - wszystkie razem powinny tworzyć spójne zestawienie stylistyczne. Czy powinnyśmy więc wybierać bransoletki w jednym kolorze? Nic bardziej mylnego! 

Jak dobierać kolory?
Istnieje kilka podstawowych zasad łączenia ze sobą kolorów. Najprostszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie połączenie ze sobą kolorów monochromatycznych. Co to oznacza w praktyce? Jeśli bazą Twojego zestawienia ma być bransoletka w kolorze niebieskim, dobierz do niej pozostałe w tym samym kolorze, jednak różnych odcieniach. Dzięki temu zestawienie będzie przyciągało wzrok, nie będzie nudne. 

 


Możemy się jednak pokusić również o bardziej urozmaicone zestawienia. Posłużmy się w tym celu kołem kolorów, które składa się z 12 podstawowych barw. Połowa z nich jest kolorami chłodnymi, druga połowa to barwy ciepłe. Aby wybrać bazę kolorystyczną dla naszych bransoletek możemy wybrać tzw. kolory analogiczne, które znajdują się obok siebie na kole kolorów. Chcemy trochę zaszaleć? Wybierzmy kolory dopełniające, które znajdują się po dwóch, przeciwległych stronach naszego koła. Dobrym pomysłem jest również połączenie ze sobą samych kolorów w odcieniach pastelowych lub neonowych.  

Łączymy materiały
Najłatwiej połączyć ze sobą bransoletki z jednego materiału, przykładowo z drewna. Najciekawszych połączeń możemy się jednak spodziewać w sytuacji, gdy odważymy się połączyć ze sobą różne materiały. Bardzo dobrze wygląda połączenie bransoletek z rzemienia ze srebrną bransoletką. Modne połączenia koralików ze srebrnymi blaszkami także mogą się znaleźć w takim zestawieniu. Zachowajmy jednak zdrowy rozsądek i nie łączmy wszystkich dostępnych materiałów i faktur na siłę. Stylizacja stworzona z 2-3 materiałów jest bardzo optymalnym rozwiązaniem.Na koniec - weź pod uwagę inne elementy, które mają uzupełniać Twoją stylizację. Kolorystyka bransoletek może dopełniać kolorystykę Twojej sukienki, ale może być także podkreśleniem koloru paznokci lub makijażu. Nie bój się bawić modą, ale pamiętaj, że często mniej oznacza więcej. Łącz ze sobą różne style, kolory i materiały, jednak zachowaj rozsądek. 

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2016
Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 155 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-28
Piekny naszyjnik . Polecam
2022-06-02
Obsługa kontaktowa i bardzo pomocna. Produkt doszedł zgodnie z ustaleniami. Druga połówka z produktu zadowolona. Bardzo :)! Polecam.
pixel