Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy

2017-03-01
Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy
Przy wyborze kolczyków kierujemy się jedną, główną zasadą - kolczyki mają być ładne i efektowne. Niekiedy zwracamy również uwagę na ich wagę. Najczęściej dojrzałe panie potrzebują dość lekkich kolczyków, które nie przeszkadzają i nie naciągają nieco bardziej wiotkiej już skóry. Okazuje się jednak, że wybierając kolczyki warto zwrócić także uwagę na ich kształt. Często, dobierając odpowiedni dla naszego owalu twarzy wzór, możemy ukryć wiele niedoskonałości czy wyrównać proporcje.

Twarz w kształcie serca

Nazywana także twarzą trójkątną. Charakteryzuje się węższym, wydłużonym podbródkiem oraz szerszym czołem. Zazwyczaj kobiety o takim owalu twarzy mają też szersze kości policzkowe. Do słynnych osób, które posiadają twarz w kształcie serca, należą Reese Witherspoon, Scarlet Johansson czy Katharine Mcphee.


jakie-kolczyki-dobrac-twarz-trojkatna-serce


Kobiety, które posiadają taki owal twarzy najlepiej wyglądają w kolczykach, które nie akcentują górnej części twarzy, natomiast rozszerzają się na dole. Tym samym optycznie uzupełniają 'brakującą' część twarzy i równoważą proporcje. Możesz zdecydować się na kolczyki, które są wiszące, natomiast największy element ozdobny znajduje się na samym dole. Idealnym wyborem będą także kolczyki tzw. miotełki, które rozszerzają się ku dołowi.


dobieranie-kolczykow-do-ksztaltu-twarzy-przyklad-trojkat-serce  dobieranie-kolczykow-do-ksztaltu-twarzy-przyklad-trojkat-serce  dobieranie-kolczykow-do-ksztaltu-twarzy-przyklad-trojkat-serce  Twarz owalna

Uważana za najbardziej idealny i proporcjonalny owal twarzy. Charakteryzuje się dość wysokim czołem oraz proporcjonalnym, lekko wydłużonym podbródkiem. Słynne osoby, które posiadają owalną twarz to Jessica Alba, Liv Tyler czy Megan Fox.


owalna-twarz-ksztalt-jak-dobrac-kolczyki


Kobiety posiadające owalne rysy twarzy to prawdziwe szczęściary. Mogą dobrać praktycznie każdy kształt kolczyków, wszystkie będą wyglądały dobrze. Odpowiednie będą minimalistyczne wkrętki, a także kolczyki w kształcie koła. Jednak aby nadać twarzy wyrazistości, polecane są przede wszystkim duże, widoczne kolczyki.

jak-dobrac-kolczyki-do-ksztaltu-twarzy ksztalt-twarzy-owalny-a-kolczyki ksztalt-twarzy-owalny-a-kolczykiTwarz okrągła

Zazwyczaj jest tak samo wysoka, jak i szeroka. Charakteryzuje się pełnymi policzkami, małym podbródkiem i dość niskim czołem. Znane osoby, które posiadają okrągłą twarz to Selena Gomez czy Mila Kunis.


twarz-okragla-jak-dobrac-kolczyki


Jeśli posiadasz okrągły owal twarzy, najlepiej jest go optycznie wydłużyć oraz wyszczuplić. Twoim sprzymierzeńcem będą długie, wiszące kolczyki. Najlepiej będzie, jeśli będą dość delikatne, wykonane z łańcuszków lub jeśli będą zawierały elementy pionowe. Staraj się unikać kolczyków z elementami w kształcie kuli, które dodatkowo poszerzą twarz.

okragla-twarz-jakie-kolczyki okragla-twarz-jakie-kolczyki-dobrac okragla-twarz-jakie-kolczyki-dobracTwarz kwardatowa

Charakteryzuje się stosunkowo ostrymi rysami, dość szerokim czołem oraz wyraźnie zaznaczonymi kościami policzkowymi. Przy kwadratowych rysach twarzy najczęściej można się również spotkać z wyraźnie zaznaczoną żuchwą. Taki owal twarzy ma Angelina Jolie czy Jessica Simpson.


twarz-kwadratowa-kolczyki-jak-dobrac

Jeśli jesteś posiadaczką twarzy kwadratowej, najlepszym wyborem dla Ciebie będą kolczyki, które nieco złagodzą rysy twarzy. Idealne będą te o okrągłym kształcie. W grę wchodzą wszelkie koła, kule oraz łezki. Obły kształt nada twarzy subtelności i delikatności. Zdecydowanie unikaj natomiast kolczyków o ostrych krawędziach - kwadratów czy trójkątów. 


kwadratowa-twarz-dobranie-kolczykow kwadratowa-twarz-dobranie-kolczykow kwadratowa-twarz-dobranie-kolczykow
 


Oczywiście dobieranie kolczyków dopasowanych do naszego owalu twarzy nie wyklucza podążania za nowinkami i aktualnymi trendami. Warto jednak zwrócić uwagę na to, który kształt kolczyków będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

zestawienie-jakie-kolczyki-do-ksztaltu-twarzy
 
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 155 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-28
Piekny naszyjnik . Polecam
2023-01-04
Zamówienie przebiegło sprawnie. Biżuteria warta zakupu. Piękna.
pixel