Jak dbać o swoją biżuterię?

2016-06-18
Jak dbać o swoją biżuterię?
Każdej z nas zależy na tym, aby biżuteria zawsze wyglądała pięknie i szlachetnie! Zazwyczaj są to dodatki, które nie tylko ozdabiają nasze ciało, ale również mają wartość sentymentalną. Aby zachować blask biżuterii jak najdłużej trzeba o nią odpowiednio zadbać. W jaki sposób? Poniżej znajdziecie krótki poradnik, który przedstawia wszystkie najważniejsze zasady pielęgnacji naszych błyskotek.


Przechowuj starannie
Jest to bardzo ważne. Każdą biżuterię przechowuj w specjalnie przygotowanym pudełku, wyściełanym miękką tkaniną. Dodatkowo można zawijać biżuterię w miękką szmatkę. Nasze pudełka sprawdzą się w tej roli idealnie. Odpowiednie przechowywanie biżuterii chroni ją przed deformacją, uszkodzeniami, zarysowaniami. Dodatkowo ogranicza dopływ powietrza, które ma niebagatelny wpływ na blask szlachetnych kruszców. Nie przechowuj biżuterii w metalowych pojemnikach, mogą one oddziaływać niekorzystnie.
 Chroń przed wodą
Bezpośredni kontakt z wodą może wpływać niekorzystnie na niektóre elementy biżuterii. Mogą one tracić swój blask i ulegać przebarwieniom. Dotyczy to zarówno wody morskiej, jak i wody kranowej. Dlatego zdejmuj swoją biżuterię przed każdą kąpielą i myciem naczyń.Uważaj na kosmetyki i detergenty
Ich składniki mogą być bezpośrednią przyczyną przebarwień i matowienia. Środki chemiczne mogą szkodzić również elementom biżuterii wykonanym z kamieni naturalnych, perły czy bursztynu powodując ich matowienie lub rozwarstwianie. Pamiętaj, aby zdjąć biżuterię podczas wykonywania prac domowych.
 Traktuj delikatnie
Twoja biżuteria jest szczególnie narażona na uszkodzenia i zerwanie podczas uprawiania sportu, pracy fizycznej czy przy pracach domowych. Koniecznie zdejmij swoją biżuterię przed wejściem do basenu. Chlor jest bardzo aktywnym pierwiastkiem chemicznym, który wchodzi w reakcje z metalami i powoduje ich utlenianie. Dodatkowo osłabiają strukturę łańcuszków, przez co stają się bardziej podatne na zerwanie. Zdejmij też swoją biżuterię przed snem, unikniesz przypadkowego uszkodzenia.


Biżuteria pozłacana
W naszej biżuterii stosujemy najgrubszą możliwą warstwę złota. Niemniej jednak złocenie na srebrnej biżuterii podlega naturalnemu ścieraniu, na które wpływ ma częstotliwość noszenia. Aby spowolnić ten proces unikaj zakładania biżuterii przy wykonywaniu prac domowych, zdejmuj ją również gdy kładziesz się do snu. Biżuteria traci swoją warstwę złota także przy kontakcie z wodą, perfumami oraz kosmetykami. Pamiętaj również o odpowiednim przechowywaniu swojej biżuterii. Ogranicza to dostęp powietrza i zmniejsza możliwość powstawania na niej tlenków.
 


Splątany łańcuszek
W przypadku splątanego łańcuszka rozłóż go na płaskiej powierzchni, a splątane miejsce polej kilkoma kroplami oliwki. Rozplącz supełek przy pomocy dwóch szpilek. Następnie opłucz biżuterię w letniej wodzie.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2016
Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 155 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-06-21
Niedawno miałam przyjemność zakupu biżuterii w sklepie filigree.pl i jestem zachwycona moim doświadczeniem. Przede wszystkim chciałabym pochwalić szeroki wybór pięknych i unikalnych wzorów biżuterii, które są dostępne w sklepie filigree.pl. Znalezienie idealnego naszyjnika i bransoletki było niezwykle łatwe, ponieważ mieli wiele różnorodnych opcji, które pasowały do mojego gustu i stylu. Jakość biżuterii, którą zakupiłam, jest absolutnie niesamowita. Każdy detal jest starannie wykonany, a użyte materiały są wysokiej jakości. Moja biżuteria filigree.pl prezentuje się elegancko i wyrafinowanie. Obsługa w sklepie filigree.pl zasługuje na wyróżnienie. Personel jest wyjątkowo pomocny, kompetentny i troszczy się o potrzeby klientów. Moje pytania i wątpliwości były natychmiastowo rozwiązane, a doradztwo, które otrzymałam, było bezcenne. Dodatkowo, proces zakupu był łatwy i intuicyjny. Strona internetowa filigree.pl jest dobrze zaprojektowana, a zamówienie zostało szybko zrealizowane. Moja biżuteria została starannie zapakowana i dostarczona w terminie. Ogólnie rzecz biorąc, moje doświadczenie zakupowe w sklepie filigree.pl było znakomite. Polecam go każdemu, kto szuka wyjątkowej biżuterii o wysokiej jakości, profesjonalnej obsługi klienta i łatwego procesu zakupowego. Na pewno będę wracać po więcej wspaniałych i stylowych dodatków do mojej kolekcji.
2022-06-02
Obsługa kontaktowa i bardzo pomocna. Produkt doszedł zgodnie z ustaleniami. Druga połówka z produktu zadowolona. Bardzo :)! Polecam.
pixel