Hematyt - Kamień Wojowników

2017-01-31
Hematyt - Kamień Wojowników
Kamienie szlachetne i półszlachetne gromadzą w sobie energię, którą następnie oddają nam. Jadeit formując się długo we wnętrzu Ziemi kumuluje w sobie potężną energię, która ma niebagatelny wpływ na nasz organizm.

Hematyt już w starożytnym Babilonie uważany był za Kamień Wojowników. Nazywany jest również krwawnikiem. Nazwa ta wywodzi się ze średniowiecza i jednoznacznie wskazuje na jego główne działanie. 
Hematyt występuje w skupieniach i tworzy czarne, brunatne lub ciemnoszare tabliczki lub łuski. Jest rudą żelaza a jego największe złoża powstają podczas wietrzenia skał w suchym i gorącym klimacie. Hematyt najczęściej występuje w formie srebrzystoczarnego kamienia, który w przekroju jest rdzawo czerwony. Niekiedy przybiera również barwę stalową, srebrną, niebieską, metaliczną lub wielokolorową.


   Magiczna moc hematytu

Hematyt reprezentuje trwałość, siłę oraz trzymanie się zasad. Umacnia wolę oraz pomaga w realizacji celów. W sferze psychicznej budzi do życia i dodaje odwagi. Pomaga zamienić marzenia w rzeczywistość, pomaga też w równoważeniu ciała i ducha. Hematyt często nazywany jest również kamieniem prawników, ponieważ pomaga wygrywać procesy sądowe.

Jak większość amuletów powinien być noszony bezpośrednio przy ciele, jako naszyjnik lub bransoletka. Wymaga szczególnej pielęgnacji. Większość minerałów możemy rozładować poprzez dobroczynny kontakt z wodą. Hematyt natomiast nie powinien mieć kontaktu z wodą. Aby kamień ponownie mógł zgromadzić pozytywną energię należy przechowywać go wraz z kryształem górskim. Hematyt a zdrowie

Hematyt pozytywnie wpływa na układ krwionośny oraz wszystko, co się z nim wiąże: krwioobieg, tamowanie krwawień, menstruację. Reguluje też nadciśnienie, zapobiega nadmiernym skurczom mięśni i przyspieszonemu pulsowi. Zalecany jest również przy chorobach układu moczowego oraz przy dolegliwościach kręgosłupa. Z racji tego, że jest kamieniem silnej woli, pomaga także w wyzbyciu się nałogów - rzuceniu palenia czy przy odchudzaniu.W astrologii hematyt jest przypisywany osobom spod znaku Barana, Skorpiona, Wodnika oraz Wagi.


Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 155 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-11
Szybka i sprawna transakcja. Obsługa klienta najlepsza! Polecam z całego serca.
2021-11-08
Wszystko jak zawsze na najwyższym poziomie. Szybka realizacja, wszystko pięknie zapakowane, zgodne z opisem. Biżuteria jest cudowna, bardzo polecam!
pixel