Bursztyn - biżuteria na lato!

2016-06-05
Bursztyn - biżuteria na lato!
Bursztyn powstał niemal 50 milionów lat temu.W miejscu Morza Bałtyckiego rósł wówczas tzw. las bursztynowy. W tamtym czasie natura była bardziej niespokojna niż dzisiaj. Trzęsienia ziemi i wybuchy wulkanów zdarzały się regularnie. Przez to, a może dzięki temu, drzewa lasu bursztynowego bardzo często były niszczone. Żywica wyciekająca na zewnątrz spływała po pniu i następnie zastygała. Po drodze do żywicy dostawały się drobne kawałki roślin oraz owady, czemu dzisiaj zawdzięczamy naprawdę ciekawe i niepowtarzalne inkluzje.
 
 

Magiczna moc bursztynu
Talizmanom wykonanym z bursztynu przypisuje się zdolność budzenia uczucia miłości, mądrości oraz odpędzania złej energii. Noszony przy ciele leczy depresję i pomaga walczyć ze zmęczeniem. Bursztyn jest tzw 'Złotem Bałtyku', którym zachwyca dziś cały świat. Od kilku lat pokłady bursztynu wyraźnie się kończą, przez co cena ozdób wykonanych z tym kamieniem zaczyna rosnąć.

 
Popularny na całym świecie
Biżuterię z bursztynu pokochał cały świat. Bursztyn jest masowo eksportowany do Chin czy USA. Nasze polskie, bałtyckie złoto wzbudza zachwyt i jest jednym z najczęściej kupowanych dodatków. W Polsce niestety bursztyn najczęściej kojarzy nam się z tanimi pamiątkami z wakacji. Jest to bardzo niedoceniana biżuteria - a szkoda, bo umiejętnie noszony bursztyn jest naprawdę ciekawym elementem stylizacji.

Naszyjnik z naturalnego bursztynu cieniowany filigree.pl 

Biżuteria z bursztynu - dla kogo?
Biżuteria z bursztynu jest niezwykle elegancka, wyjątkowa, nietypowa i ponadczasowa. Z powodzeniem mogą je nosić zarówno nastolatki, jak i osoby dojrzałe. Młodej dziewczynie z pewnością spodoba się bransoletka wykonana z drobnych bryłek bursztynu, natomiast dla Pań po 40-tce idealna będzie bardziej okazała biżuteria.Biżuterię z bursztynu najczęściej oprawia się w srebro, jednak coraz bardziej popularna staje się także oprawa złota. Często można również spotkać połączenie bursztynu z rzemieniami oraz różnego rodzaju sznurkami.

 

Bursztyn fascynuje tym, że można znaleźć naprawdę wiele odmian i wersji kolorystycznych. Najbardziej znany jest odcień koniakowy, jednak dostępne są także odcienie jasne, mleczne, które są najbardziej poszukiwane, żółtawe, zielone, brązowe a także rzadkie czarne lub przeźroczyste. W bursztynie często znajdują się także ciekawe inkluzje zatopione w nim miliony lat temu. Ten fakt sprawia, że nasz polski jantar staje się jeszcze bardziej pożądany i tajemniczy.

 
 

Ostatnio ceny bursztynu istotnie wzrosły. Jest to spowodowane faktem, że zasoby bursztynu niestety zaczynają się kończyć.Nie możemy się już spodziewać, że biżuteria z bursztynu będzie tak tania jak kilka lat temu. Natomiast może dzięki temu stanie się bardziej prestiżowa.

 
 
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2016
Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 155 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-08-23
Bardzo miła i sprawna obsługa
2022-06-02
Obsługa kontaktowa i bardzo pomocna. Produkt doszedł zgodnie z ustaleniami. Druga połówka z produktu zadowolona. Bardzo :)! Polecam.
pixel