Bransoletka szczęścia - jaki amulet wybrać?

2022-06-19

Biżuteria to najczęściej coś więcej niż tylko ładny dodatek do naszego stroju. To drobiazg, który może nam przypominać o ważnych wydarzeniach w naszym życiu, naszym celu czy bliskiej osobie. Bardzo często jest też naszym amuletem. Talizmanem, który ma nas chronić, wzmacniać nasze najlepsze cechy i wspierać na naszej życiowej drodze. Dzisiaj przygotowałam dla was przegląd bransoletek-amuletów, które są najbardziej lubiane i najczęściej wybierane w naszym sklepie.

Bransoletka szczęścia na czerwonym sznurku

Czerwony sznureczek zawiązany na lewym nadgarstku ma chronić osobę, która ją nosi, przed negatywną energią i myślami. Odbija złe i zazdrosne spojrzenie i osłania nas przed urokami. Zadaniem tej bransoletki jest nie tylko ochrona, ale też dodanie nam pozytywnego nastawienia i siły do działania poprzez filtrowanie energii, która do nas dociera. Takie ochronne działanie czerwonego koloru znane jest już od pokoleń. Bransoletka nieprzypadkowo posiada zawsze 7 kuleczek wykonanych ze srebra próby 925. Każda z kuleczek odnosi się do jednej z duchowym stron człowieka.

Powszechnie przyjęło się, że bransoletkę szczęścia nosimy na lewym nadgarstku. Okazuje się, że nie jest to uniwersalna prawda. Otóż, zgodnie z naukami kabały, nasze ręce odpowiedzialne są za przyjmowanie i odbieranie energii od innych ludzi. Nasza osobista energia uwalniana jest poprzez rękę dominującą w codziennym życiu. Ręka przeciwstawna jest ręką przyjmującą. Oznacza to, że to przez nią odbierana jest energia naszego otoczenia oraz innych ludzi i to właśnie na niej powinniśmy nosić ochronną biżuterię. W praktyce oznacza to, że osoba praworęczna powinna założyć szczęśliwą bransoletkę na lewy nadgarstek, natomiast osoba leworęczna - na prawy.

Dlaczego srebro czernieje

Rytuałów związanych z ochronnymi bransoletkami możemy się również trzymać przy samym założeniu bransoletki. Wierzy się, że bransoletkę powinna nam założyć osoba bliska naszemu sercu. Najlepiej, jeśli cały rytuał założenia bransoletki odbędzie się w cichym, spokojnym i bezpiecznym dla nas miejscu. Zakładając biżuterię należy się wyciszyć i skoncentrować. Można też intensywnie myśleć o naszym marzeniu bądź celu, który chcemy osiągnąć i do którego nasz amulet ma nas przybliżyć. Jeśli bransoletka się przerwie lub rozwiąże oznacza to, że cała energia zawarta w naszej bransoletce szczęścia została już nam przekazana.

Już od pokoleń wierzono, że w czerwonym sznureczku zaklęta jest niezwykła i potężna moc. Sam zwyczaj wiązania czerwonej nici wywodzi sie z kabały. Jest to najbardziej mistyczny obszar judaizmu, który pomaga wierzącym pomóc odnalezienie wyższej rzeczywistości. Ale nie tylko, na pewno wiele z nas pamięta jeszcze ochronne czerwone wstążeczki, które wiązało się przy wózkach i kołyskach dla niemowląt. Czerwony kolor od niepamiętnych czasów symbolizował ochronę, energię, odwagę i miłość.

Dlaczego srebro czernieje

Bransoletki z naturalnymi kamieniami

Działanie kamieni szlachetnych i półszlachetnych może odczuć każdy. Ich moc kumulowała się w nich w procesie tworzenia przez lata, dzięki czemu kamienie oddają tą energię swojej właścicielce. To właśnie dlatego najlepiej nosić je blisko ciała - w formie bransoletki czy naszyjnika. Przy wyborze swojego amuletu warto kierować się jego pięknem. Jest to powierzenie wyboru naszej intuicji, która, jeśli damy jej wystarczająco dużo swobody, nie wprowadzi nas w błąd. Czasami to nie my wybieramy nasz amulet - to on wybiera nas. Ale nie tylko, ponieważ kamienie również, a może przede wszystkim, mają przypisane konkretne właściwości. Niektóre pomagają nam odnaleźć naszą wewnętrzną równowagę, wspierają nas w poszukiwaniu harmonii i w samorozwoju. Inne dodadzą nam energii, pewności siebie i poczucia własnej wartości. To, jaki kamień wybierzesz, zależy od naprawdę wielu czynników - twoich potrzeb, etapu w życiu czy aktualnej sytuacji.

Dlaczego srebro czernieje
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 155 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-08-23
Bardzo miła i sprawna obsługa
2021-05-03
Super
pixel